Disable Preloader

Blog

Čo je to kreatín ?

Kreatín je organická kyselina, ktorá sa nachádza v ľudskom tele a využíva sa na energetické zásobovanie svalov . Až 95% kreatínu v tele nájdeme v kostrových svaloch. Syntetizuje sa v obličkách, pečeni a podžalúdkovej žľaze z troch aminokyselín - arginínu, glycínu a metionínu.

Ako nabrať svalovú hmotu - strava

Budovanie svalovej hmoty je dlhodobejší proces a jeho veľmi podstatnou súčasťou je strava. Vraví sa, že správna strava je až 70% úspechu pri budovaní svalov. Aj keď budeme tvrdo trénovať a tráviť v posilňovni hodiny denne, ale naša strava nebude vhodná a dostatočná, svaly nám nenarastú.

Začal som cvičiť, aké doplnky mám užívať?!

Na začiatku si treba uvedomiť, že doplnky sú LEN doplnky výživy a tým, že užijeme proteín alebo BCAA nám svaly samé od seba nenarastú. Ako prvé treba navštíviť posilňovňu a naučiť sa správnu techniku cvičenia, ktorou dosiahneme určitú úroveň zručnosti. Ďalším krokom bude úprava stravy. Keď sa naučíme správne cvičiť a stravovať, budeme mať dostatočný energetický príjem, až vtedy môžeme pomýšľať na doplnky výživy.

Moja vytúžená postava - chudnutie

Téma o ktorej sa dá hovoriť donekonečna. Na začiatok si ale povieme, čo najdôležitejšie, respektíve ktoré informácie potrebujeme vedieť, aby sme sa mohli pustiť do správneho chudnutia a dosahovania svojej vytúženej postavy.

Napíšte mi

Kontaktujte ma

René Nagy